Skip to content

Zestaw do salonu – wrażenia dla całej rodziny !

Posted in Bez kategorii

Dzień jest dosyć wyjątkowy – spotykamy się całymi rodzinami w domach. Przygotowałem mały zestaw, który może urozmaicić ten tydzień, który pozostał do imprezy sylwestrowej .

Wpis jednak mimo wszystko jest po to aby pokazać wam jak rozwija się na bieżąco technologia i co znajdziemy na „wyższych pułkach” – ciekawskich i tych co mogą sobie pozwolić na taki zakup zapraszam do dalszej lektury .

Zaczniemy od firmy Herman Kardon i ich dwóch modeli zaawansowanych zestawów audio 2.1  BDS 380 i BDS 480. Ich zadaniem jest swobodne zastąpienie w małych pomieszczeniach zestawu kina domowego.
Czy wspominałem już, że są to głośniki bezprzewodowe ?

Oba zestawy składają się z jednostki centralnej oraz dwóch głośników i 200 watowego subwoofera.
Producent wyposażył dodatkowo w opcję nadawania bezprzewodowego z urządzeń mobilnych. Obługuje moduły Bluetooth i NFC oraz technologię AirPlay.

Posiadacze smartfonów mogą też pobrać specjalną aplikację pozwalającą na sterowanie całym zestawem. Jednostki centralne zostały wyposażone w amplitunery cyfrowe oraz odtwarzacze Blu-Ray 3D. Nie zabrakło trzech portów HDMI wejść pozwalających na podpięcie większości urządzeń. Zadbano również o obecność radia FM. Harman Kardon BDS 380 i BDS 480 różnią się od siebie wielkością kolumn oraz ceną. Pierwszy wyceniono na 4999 złotych, zaś drugi zestaw to koszt 5599 złotych.

Twój telewizor posiada port HDMI ? To dobrze ! Jeżeli zastanawiałeś się nad jego wymianą poszukując telewizora bardziej „smart” już nie musisz.

Firma Natec wprowadza na rynek urządzenie TV Dongle HD240. Jest to niewielka przystawka do telewizorów, która zmieni każdy odbiornik ze złączem HDMI w prawdziwy Smart TV

Po podłączeniu do odbiornika dostajemy centrum multimedialne oparte na systemie Google Android 4.2.2. Dodatkowo wbudowane WiFi umożliwia nam podpięcie się do sieci domowej i korzytsanie z Internetu. Telewizor zamiast zwykłej przeglądarki w PC ? Może różnicy nie czuć ale zawsze to już jakieś odmienne wrażenia .

A teraz gwiazda na choince tego wpisu …

Kurcze ! Ile można przecież czekać na tą pierwszą gwiazdkę ? Niedługo , bo ten gadżet to dosłownie laserowy kosmos .

Laserowy Kosmos to perfekcyjny gadżet dla osób chcących udekorować pomieszczenie za pomocą światła. Niewielki gadżet rozświetla pokój laserem i błękitnym światłem tworząc wrażenie gwieździstego nieba.

Zasada działania

Urządzenie zostało zamknięte w obudowie o wyglądzie gwiazdy. Znalazły się w niej dwa źródła światła. Pierwsze generuje niebieskie światło imitujące mgławicę, zaś drugie to zielony laser wyświetlający gwiazdy. Ten wyświetla punkty o różnej jasności, dzięki czemu powstaje efekt trójwymiaru i głębi nieboskłonu.

To na tyle dzisiaj .

Informacje o róznych gadżetach technicznych czytam ze strony banzaj.pl

Be First to Comment

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: