Skip to content

Mobile World Congress 2014 Barcelona – sprzęt na który zwróciliśmy uwagę [część 1]

Posted in Bez kategorii

W tym roku mGSM.pl po raz kolejny relacjonuje dla Was Mobile World Congress w Barcelonie. To największe wydarzenie branżowe skupia wszystkie firmy, które znaczą cokolwiek w świecie mobilnych technologii. Dziś mamy już 2 dzień targów. Na co my zwróciliśmy uwagę ?

Lenovo S860

Multimedialny Lenovo S860 to ostatnia nowość wśród smartfonów firmy Lenovo na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Urządzenie wyróżnia się największym ekranem, bo przekątna wynosi 5,3 cale, a rozdzielczość to 720p.

Wynik 5,3 cali pozwala zakwalifikować ten sprzęt już do nowej kategorii sprzętu elektronicznego – phabletów.

Za prawidłową pracę Lenovo S860 odpowiada 4-rdzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem 1,3 GHz oraz 2 GB RAM. Z kolei na dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB. Aparat fotograficzny charakteryzuje się matrycą 8 megapikseli.

Lenovo S860 ma kosztować 350 dolarów, czyli nieco ponad 1 tys. zł. W Polsce ta kwota na pewno będzie większa, co na pewno może trochę odstraszać.

E5786

Najszybszy na świecie hotspot Wi-Fi – 300 Mb/s A/C. Urządzenie na jednym cyklu ładowania baterii o pojemności 3000 mAh może pracować do 10 godzin. Może też doładowywać smartfony. Ma wyświetlacz i aplikację dedykowaną do konfiguracji routera z telefonem.

MedaiPad M1


Tani tablet z głośnikami stereo. Wyświetlacz – 8 cali IPS, grubość – 7,9 mm. Odtwarza ponad 20 formatów multimedialnych. Według zapewnień producenta, będzie kosztował 299 euro.

Najmniejszy i najcieńszy na świecie siedmiocalowy tabletofon to MediaPad X1. Ma 7,18 mm grubości i jest o 30 proc. mniejszy od iPada Mini, a 16 proc. – od Nexusa Google. Stosunek ekranu do reszty obudowy to 80 proc. Obudowa wykonana została z metalu i odpornego na uszkodzenia plastiku. Ekran: 320 PPi FullHD. Tablet ma także dwie kamery: 13 i 5 Mpix. Surfować po sieci można za sprawą technologii LTE kategorii czwartej. Pamięć – 2 GB RAM, bateria – 5000 mAh. Może doładowywać inne urządzenia .

Cena: 399 euro.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: