Skip to content

23 urodziny Linuxa

Posted in Software

To właśnie 25 sierpnia jest prawdopodobnie szczególną datą dla Linusa Torvaldsa, twórcy projektu całkowicie darmowego systemu operacyjnego. Dokładnie 25 sierpnia 1991 roku twórca Linuksa w wiadomości, którą możecie przeczytać poniżej poprosił o wsparcie społeczności, ale przede wszystkim o opinię na temat jego nowego projektu.

źródło zdjęcia PC lab

Zapewne sam Torvalds nie spodziewał się jak bardzo rozwinie się jego projekt. System Linux możemy spotkać praktycznie wszędzie, gdzie zależy właścicielowi na stabilności pracy komputera, czy serwera. Nie doczekamy się jeszcze długo dużej liczby tytułów gier na Linux’a ale możemy się spodziewać, że coraz częściej będzie pojawiał się na urządzeniach.

Wiadomo nie od dziś, że Linux jest istnieje obok Windowsa. Niestety nadal jest on w cieniu i zapewne ze względu na niską liczbę tytułów gier i rzadkość spotkania go w szkolnych salach informatycznych można jeszcze długo czekać aż jego popularność będzie dorównywała Windowsowi.

Niedawno Komputer Świat udostępnił na płycie systemy, które istnieją oprócz Windowsa, miedzy innymi Ubuntu. Zamieszczam link do pobrania dla zainteresowanych.

Ubuntu za darmo

2 komentarze

 1. Anonimowy
  Anonimowy

  I really like your blog.. very nice colors & theme.
  Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz respond as I'm looking to design my own blog and would like to find out where u got this from.

  appreciate it

  My web site – Grow Taller Naturally

  5 kwietnia 2015
  |Reply

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: