O informatyce, po swojemu, inaczej

Windows 8 – zmiana interfejsu na klasyczny z poprzednich wersji windows

Gdy widzę coś takiego :

windows 8 „start” interface

mówię sobie – „windows – robisz to źle albo ja już jestem za stary na takie zmiany”.

Może dla niektórych to jest wygodny interfejs jednak mnie nie przypdał on do gustu i przydałoby się powrócić do starego, dobrego „startu” z poprzednich wersji.

Tutaj na ratunek przybywają nam producenci takich programów jak np. Startdock  , czy pan Stanislav Zinuknov .

Wygląd po instalacji  Star8 1.31 

Start8 to niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest przywrócenie menu Start w klasycznym interfejsie systemu Windows 8.

 Menu Start dodawane na pasku zadań ulokowane jest w jego lewej części i posiada standardowy układ, do jakiego użytkownicy przyzwyczaili się podczas korzystania z poprzednich edycji Windowsa. Domyślnie podzielone jest ono na dwie części. W lewej znajdziemy skróty do najpopularniejszych aplikacji zainstalowanych w systemie – m.in. odtwarzacza multimediów, klienta pocztowego, menadżera zadań i innych. Z kolei w prawej umieszczono odnośniki do najważniejszych składników systemu, tj. panelu sterowania, dokumentów użytkownika, przeglądarki Internet Explorer i podobnych.
Link do wersji testowej ( licencja trial )

StartIsBack 2.1.2 PL

StartIsBack to niewielkie narzędzie przeznaczone dla systemu Windows 8, z pomocą którego przywrócimy pożądane przez wielu użytkowników menu Start. Program ten przywraca na pasku zadań przycisk Start wraz z wszystkim dostępnymi z jego poziomu narzędziami i funkcjami, na wzór menu Start znanego np. z Windowsa 7.

Licencja po aktywacji
Przyjemny dla oka i prosty w obsłudze interfejs konfiguracji StartIsBack

Strona producenta ( do pobrania jest wersja trial )