Dlaczego powinieneś zainstalować iOS 7.0.6 ?

To tyczy się głównie właścicieli iPhonów jednak dla tych, którzy korzystają z iOS na telefonach też powinni zdawać sobie sprawę z potrzeby aktualizacji. Otóż Apple tym razem skupiło się głównie na poprawie zabezpieczeń SSL. SSL odpowiada głównie za szyfrowanie stron internetowych. Okazuje się jednak, że dzięki wydaniu iOS 7.0.6 (oraz 6.1.6) Apple załatał wyjątkowo groźną lukę w swoim oprogramowaniu.

Jaki wpływ zaimplementowana łatka ma na zabezpieczenia całego systemu postanowił wyjaśnić na Twitterze popularny programista iOS-a – pod2g:

Tak, bezpieczeństwo iOS-a w wersjach starszych niż 7.0.6 jest bardzo złe i zalecam każdemu szybką aktualizację. (…) Nietrdno zrozumieć: HTTPS nie działa na OSX oraz starszych wersjach iOS-a niż 7.0.6. Twoje hasła i dane kart kredytowych mogą być przechwycone podczas używania sieci. (…) Twitter jest narażony na niebezpieczeństwo, Mail, Wiadomości, jedynie Chrome może być wyjątkiem. (…) Nie wspominając o iTunes, iCloud. (…)

Użytkownicy leciwych wersji oprogramowania mogą paść łatwymi ofiarami hackerów i nie tylko. Co ciekawe, problem z szyfrowaniem SSL występuje także w systemie OS X, jednak zapowiedziano rychłe wydanie łatki.

Jeżeli korzystasz ze sprzętu tej firmy, ale jeszcze nie zaktualizowałeś softu do najnowszej wersji natychmiast powinieneś nadrobić tę zaległość!