O informatyce, po swojemu, inaczej

No kwatera główna Apple – pieniądze wydane z duchem czasu

W mediach podawali, że nowa główna kwatera Apple miała pochłonąć kwotę w granicach 3 miliardów dolarów. Coś Ty ? Teraz BGR podaje, że to już sięga 5 miliardów. Kto bogatemu zabroni ? No i najważniejsze – co oznacza z duchem czasu ?

To, że Apple samo w sobie to marka, która wyznacza pewien standard nie trzeba się o tym długo rozpisywać i tego potwierdzać. Biały kolor i te jabłuszko to niejednokrotnie genialne urządzenie. Niektórzy poprzez tą markę i dobranie do niej białych ciuchów wyrażają siebie biegnąc sobie przez park. Jak zwykle się rozpisałem. Teraz trochę wyjaśnień dlaczego nowa kwatera jest zbudowana z duchem czasu.

Otóż doskonale wiemy jaka moda panuje na niejaką ekologię. Eh… ja niestety nie jestem tak radykalnie przekonany i nie wyobrażam sobie jeździć jakąś „ekologiczną puszką”. Są po prostu rzeczy, których się nie tyka ;]

Ale wracając do biura – 75 proc. jego przestrzeni nie będzie musiało mieć zainstalowanego ogrzewania ani klimatyzacji, bo energia będzie pochodziła w 100 procentach ze źródeł odnawialnych. Jedna z organizacji działających w obszarze ochrony środowiska określiła Apple Campus 2 jako jedną z największych na świecie baterii słonecznych.

Równolegle z budową sadzone są drzewa, w których wprost utonie budynek przypominający statek kosmiczny. Niektóre z nich są słabo przystosowane do tamtejszego środowiska, więc w razie niepowodzenia przy nasadzaniu będą zastępowane przez kolejne egzemplarze. Jak zapowiada Apple, do ukończenia budowy 80 proc. przestrzeni wokół kampusu będzie stanowiła zieleń.

W nowym biurze Apple znajdą się miejsca pracy dla kilkudziesięciu tysięcy pracowników koncernu, pracujących obecnie w okolicach Cupertino. Wygląda jednak na to, że przeprowadzka nie nastąpi w tym roku – bardziej realny jest przyszły.

Teraz obiecane dla was video.