Jak rozkręcić serwer Counter Strike cześć II „Rozdział I”


Witam.
Nie przedłużając uważam ,że na forum podawałem zbyt ogólnie ale google już dosyć wysoko pokazuje moje artykuły na forum , więc zdwicie się , a może i nie ale częśc I każdego artykułu na razie będzie podobno bądź identyczna jak na forum – na forum jednak nie będzie tej części drugiej , która powinna się wam spodobać, zainteresować. Wyposażę Cię w linki oraz pliki, które to powinny Cię przydać. Nie zwlekając przechodzę do konkterów.

Tym razem dla nowych w branży sieci serwerów Counter Strike 1.6 , których narobiło się w ostatnim okresie jak grzybów po deszczu . 

*** Wiesz , … są wakacje i wielu osobom się nudzi … ***

Dobra . Zapewne już na wstępie po przeczytaniu komentarza spodziewasz się kolejnego kompletnego insttuktaża z hasłem typu : „Na pusty serwer nikt nie wbije ” . Dziś o tym jeszcze Ci nie wspomnę ale zanim to przeczytasz to kilka uwag przed podjęciem się lektury …
To nie jest kolejna lista rad dla kogoś kto nie ma co robić i zakłada sieć serwerów na www.mamserweryisiec.xaa.com/pl/ru . W ciągu kolejnych odcinków dowiesz się o takich technikach , które wszyscy znają ale nie potrafią ich podstosować pod swoje umiejętności lub brakuje im jednego elemntu tej układanki , który będzie nam tu potrzebny .

Kiedy już to przeczytałeś powiem Ci , że …

  •  forum to drugorzędna sprawa dla gracza
  • serwer pusty jest tak odpychający jak zapach z publicznego wc
  • powielanie i podbijanie wysokości lvl nie wnoszą na oryginalność serwera .
Teraz , kiedy dochodzisz do wniosków absurdalnych i niezgadzających Ci się w ogóle z tym co wcześniej czytałeś co Ci podrzucił wujek google ja przechodzę do pierwszego punktu , który jest bardzo ważny .

§ 1. Pomysł na grę .

Często na forach czytam tematy typu „czy dobre mam pluginy na serwerze ? / jaki mod na serwer x slotowy ? / macie jakąś fajną paczkę na serwer ? ” .
Co sądzę o takich gościach ?
Robią albo to z ciekawości ( autosugestia reklama serwera , bo ona ma przecież taką oryginalną paczkę i była składan przez najlepszych z z najlepszego forum ) albo nie mają zielonego pojęcia i nie wiedzą za co się w ogóle biorą .

Pierwszy paragraf nie przypadkowo właśnie nazwałem „Pomysł na grę” .

Twoim zadaniem jest mieć ten pomysł u siebie w głowie . Jeżeli już to możesz się spytać co teraz jest oblegane przez graczy .

Osobiście nie pochwalam takich wyczynów , bo żadne słowo nie przemówi Ci tak dobrze jak statystyka i jej liczby .

Więc przede wszystkim ustalasz w co chcesz wprowadzić graczy .

Dobra ,więc skąd brać te statystyki i liczby ? 

Nie oszukujmy się – za darmo nikt nam raczej statystyk nie poda. Musimy więc postępować intuicyjnie ale z właściwą interpretacją .
Podam tylko 2 linki i już powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.
http://serwery.wiaderko.com/
http://www.gametracker.com/search/cs/

Teraz czym się różni wiaderko od gametracker .

Otóz wiaderko działa na skali „lokalnej” – tam spotakmy się głównie ,a w zasadzie mogę powiedzieć tylko serwery, które to są zakupione/prowadzone przez polaków.
W odróznieniu od gametracker’a – to jest już skala globalna. Tam trzeba sięwięcej namęczyć by zdobyć wyzsze notowania, aczkolwiek łatwiej o gracza.

Teraz już wiesz dlaczego te dwie strony są ważne , przy okazji im bardzije szczegółowo wypałniasz tam pola, dodajesz screeny z map itd. tym łatwiej Cię będzie znaleźć , a w zasadzie to Twój serwer – bo nawet grafika będzie kojarzona z twoją stroną.

Dzięki tym stronom możesz odwiedzić serwery , które mają niski poziom jak i są w czołówce – da Ci wgląd co jest teraz modne , czego gracz wymaga od serwa itd. Ja nie jestem Ci w stanie tego tutaj napisać, ponieważ to wszystko zlaeży jeszcze od wielu czynników, które to mieniają się jak w kalejdoskopie.

Mam nadzieję , że gdzieś tam sobie coś szkicujesz, bo nawet dla tych co mają problemyz wyobraźnią łatiwej ją pobudzić za pomocą swoich prostych symboli i szkicy.

Pamiętaj ! Pamięcjest ulotana i dlatego warto sobie to wszystko notać , na co wpadniesz 😉
Na forum możesz już dziś pochwalić się swoim pomysłem ,a postaram Ci się doradzić wraz z innymi , co z tego mogłoby być.

Trzymaj się 😉
Pozdrawiam Barto_12_SAS
dla www.barto12sas.blogspot.com


%d bloggers like this: