O informatyce, po swojemu, inaczej

Jak rozkręcić serwer Counter Strike część II „Rozdział I”

Witam.
Nie przedłużając, uważam, że na forum podawałem zbyt ogólnie, ale Google już dosyć wysoko pokazuje moje artykuły na forum, więc zdziwię się, a może i nie ale część I każdego artykułu na razie będzie podobno bądź identyczna jak na forum. Na forum jednak nie będzie tej części drugiej, która powinna się wam spodobać, zainteresować. Wyposażę Cię w linki oraz pliki, które to powinny Cię przydać. Nie zwlekając, przechodzę do konkretów.

Tym razem dla nowych w branży sieci serwerów Counter Strike 1.6 , których narobiło się w ostatnim okresie jak grzybów po deszczu . 
*** Wiesz , … są wakacje i wielu osobom się nudzi … ***
Dobra . Zapewne już na wstępie po przeczytaniu komentarza spodziewasz się kolejnego kompletnego insttuktaża z hasłem typu : „Na pusty serwer nikt nie wbije ” . Dziś o tym jeszcze Ci nie wspomnę ale zanim to przeczytasz to kilka uwag przed podjęciem się lektury …
To nie jest kolejna lista rad dla kogoś kto nie ma co robić i zakłada sieć serwerów na www.mamserweryisiec.xaa.com/pl/ru . W ciągu kolejnych odcinków dowiesz się o takich technikach , które wszyscy znają ale nie potrafią ich podstosować pod swoje umiejętności lub brakuje im jednego elemntu tej układanki , który będzie nam tu potrzebny .

Kiedy już to przeczytałeś powiem Ci , że …

  •  forum to drugorzędna sprawa dla gracza
  • serwer pusty jest tak odpychający jak zapach z publicznego wc
  • powielanie i podbijanie wysokości lvl nie wnoszą na oryginalność serwera .
Teraz , kiedy dochodzisz do wniosków absurdalnych i niezgadzających Ci się w ogóle z tym co wcześniej czytałeś co Ci podrzucił wujek google ja przechodzę do pierwszego punktu , który jest bardzo ważny .
 

§ 1. Pomysł na grę .

Często na forach czytam tematy typu „czy dobre mam pluginy na serwerze ? / jaki mod na serwer x slotowy ? / macie jakąś fajną paczkę na serwer ? ” .
Co sądzę o takich gościach ?
Robią albo to z ciekawości ( autosugestia reklama serwera , bo ona ma przecież taką oryginalną paczkę i była składan przez najlepszych z z najlepszego forum ) albo nie mają zielonego pojęcia i nie wiedzą za co się w ogóle biorą .

Pierwszy paragraf nie przypadkowo właśnie nazwałem „Pomysł na grę” .

Twoim zadaniem jest mieć ten pomysł u siebie w głowie . Jeżeli już to możesz się spytać co teraz jest oblegane przez graczy .

Osobiście nie pochwalam takich wyczynów , bo żadne słowo nie przemówi Ci tak dobrze jak statystyka i jej liczby .

Więc przede wszystkim ustalasz w co chcesz wprowadzić graczy .

Dobra ,więc skąd brać te statystyki i liczby ? 

Nie oszukujmy się – za darmo nikt nam raczej statystyk nie poda. Musimy więc postępować intuicyjnie ale z właściwą interpretacją .
Podam tylko 2 linki i już powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.
http://serwery.wiaderko.com/
http://www.gametracker.com/search/cs/

Teraz czym się różni wiaderko od gametracker .

Otóz wiaderko działa na skali „lokalnej” – tam spotakmy się głównie ,a w zasadzie mogę powiedzieć tylko serwery, które to są zakupione/prowadzone przez polaków.
W odróznieniu od gametracker’a – to jest już skala globalna. Tam trzeba sięwięcej namęczyć by zdobyć wyzsze notowania, aczkolwiek łatwiej o gracza.

Teraz już wiesz dlaczego te dwie strony są ważne , przy okazji im bardzije szczegółowo wypałniasz tam pola, dodajesz screeny z map itd. tym łatwiej Cię będzie znaleźć , a w zasadzie to Twój serwer – bo nawet grafika będzie kojarzona z twoją stroną.

Dzięki tym stronom możesz odwiedzić serwery , które mają niski poziom jak i są w czołówce – da Ci wgląd co jest teraz modne , czego gracz wymaga od serwa itd. Ja nie jestem Ci w stanie tego tutaj napisać, ponieważ to wszystko zlaeży jeszcze od wielu czynników, które to mieniają się jak w kalejdoskopie.

Mam nadzieję , że gdzieś tam sobie coś szkicujesz, bo nawet dla tych, co mają problemyz wyobraźnią łatiwej ją pobudzić za pomocą swoich prostych symboli i szkicy.

Pamiętaj ! Pamięć jest ulotna i dlatego warto sobie to wszystko notować, na co wpadniesz 😉
Na forum możesz już dziś pochwalić się swoim pomysłem ,a postaram Ci się doradzić wraz z innymi , co z tego mogłoby być.

Trzymaj się 😉