O informatyce, po swojemu, inaczej

Komunikacja – kominikator – komunikatywność

Witam.
Otóż ostatnio zaniedbałem trochę blog, ponieważ mam masę zadań do zrobienia. Niestety – im człowiek starszy tym więcej trzeba czasu na różne rzeczy poświęcać. No ale mniejsza o to. Postanowiłem, że nie będę śmieciowymi postami blog zasypywał tylko jak natchnienie dostanę to napiszę raz , a konkretnie. Rozumiesz teraz czemu tak mało jest tutaj wpisów ?
Aktualnie PC ma ze mną już po tylu latach współpracy dosyć , więc jeszcze przez ferie będę opierać się na samym tekście – niebawem zakupię nowy i już urozmaicę Tobię na pewno wszystko o duża liczbę video z róznych gier.

Teraz po tym długim wstępię przechodzę dogłównego wątku, który zawarłem w tyyule posta.
Otóż mimo wszystko, zę staram się wypozycjonwać swoje forum w google ,a sam udizelam się na róznych forach związanych tematycznie to zostawiam w profilu nr. GG prywatny. Ma to plusy i minusy , bodla jednych to strzał w piętę , gdy ktoś pisze do Ciebie o pomoc, kiedy Ty odrabiasz lekcje / jesteś w szkole / uczysz się, a może po prostu rozmawiasz przez komunikator ze znajmoymi , albo po prostu nie wylogowałeś się.
Z drugiej strony ma to swoje plsy :

  • rośnie liczba konktaktów
  • rosnie twój poziom reputacji .

Dlaczego komunikator , a nie forum jest oblegane ?
Powód jest tak oczywisty jak masło jest maslane .
Otóż na komuniaktorze kiedy jest napisane , że jesteś on-line to jesteś on-line. Natomiast na forum to jest aka jakby rosyjka ruletka , bo odświeżeniu strony już może Cięnie być , a dodatkowo nie wiadomo w jakim czasie zareagujesz na nowy temat na forum.
Ja na przykład w ciągu 24h jestem w stanie odpowiedzieć na posta / temat , chyba , że nie wiem to też odpowiem albo przekieruję na forum gdzieś , gdzie Ci poradzą.

Po za tym dajesz praktycznie siebie i poświęcasz ak jakby częśc swojego prywatnego czasu. No bo jesteś już po za forum, a nadal pomagasz, kiedy inni tego wyjątkowo potrzebuja na twz. „pilne” .

Drugim atutem komunikatora jest dynamika.
Na forum jest ja to nazywam turówka. Musisz zawrzeć wszystko w jednym poście , czekasz aż ktoś odpisze, dopiero Twój ruch. Natomiast komunikator to takie RTS – musisz działać szybko i osoba ,która Ci pomaga działa równolegle z Tobą w tym samym czasie z reakcją max. 5 minut na odpowiedź, co na forum waha się od godziny po nawet tyidzeń.

Po za tym więcej osób jest skłonnych podjąć z Tobą współpracę niż z kimś innym, dzięki Twojej dynamiczności i pracowitości oraz zaangażowaniu i aktywności.

Na raize nie zbaczamy z tego z tematu i już oczekuj kolejnych wpisów w sprawie komunikowania się przez komunikatory oraz pisanie postów na forach.

Pozdrawiam Barto_12_SAS
dla www.barto12sas.blogspot.com