O informatyce, po swojemu, inaczej

Powrót AMX

Witam. Pozwolę sobie po prostu zacytować FD_GODPL z AMXX.PL . Być może trafi do zainteresowanych szybciej w ten sposób.

Wielu z Was nawet nie wie czym jest AmxMod (AMX), ale znacie jego następcę AmxMod X (AMXX). AMX nie został stworzony wczoraj, posiada dość długą historię. Aby Was trochę z nim zaznajomić przybliżę Wam ją w kilku zdaniach.

Historia AMX

W przeszłości

Projekt AmxMod został rozpoczęty w 2002 r i był rozwijany przez OLO. W latach 2005/2006 AMX posiadał dużą społeczność i rozwinięte forum. (Starzy wyjadacze powinni pamiętać tamte czasy.) W 2005 r. AMX Mod zrobił duży krok naprzód, dlatego ówcześni deweloperzy wydali wersję 2005 RC1. W 2006 r. zostały wydane kolejne wersje AmxMod (2006.1-2006.4) przez KRoT@L. Niestety na końcu tamtego roku został sam, zrezygnował z dalszej pracy nad nim i porzucił projekt.

Dzisiaj

W 2010 r. domena została odzyskana, powstała grupa złożona z 3 osób (włączając KRoT@L, programistę/dewelopera z przeszłości), wskutek czego wydali wersję 2010.1 na końcu tamtego roku.

Obecnie pracują nad aktualizacją pluginów oraz nad nową wersja AMX. Uaktualnienie to będzie zawierało najpotrzebniejsze rzeczy, których brakowało w poprzednich wersjach. Dlatego, że AMX to nie to samo co AMXX uaktualnienie to doda funkcje, które nie będą dostępne pod AMXX.

Całe dzieje AMX możecie przeczytać na stronie w jęz. angielskim http://amxmod.net/amx-about.php lub francuskim http://www.amxmod.net/amx-about-fr.php (Wasz wybór )

Informacje

Oficjalna strona dodatku to http://www.amxmod.net

AMX Mod Team potrzebuje tłumaczy i programistów. Jeśli chcesz pomóc w tłumaczeniach lub w rozwoju AMX skorzystaj z formularza kontaktowego:

 Odpowiedź będzie zawierała dalsze instrukcje. Tutaj znajdziesz wskazówki jak tłumaczyć pluginy -> 

Plany AMX MOD Team:

uaktualnić stare pluginy AMX

napisać nowe pluginy

przekonwertować najpotrzebniejsze pluginy AMXX do AMX

uaktualnić AMX (binarki i domyślne pluginy).

Forum dotyczące wsparcia AMX będzie dostępne w przyszłości, kiedy wzrośnie liczba osób korzystających z AMX do tylu ile deweloperzy postawili sobie jako cel (AMX musi zainteresować więcej osób niż obecnie, muszą zobaczyć, że ich długa, darmowa i mozolna praca nie jest po prostu stratą czasu).

Do tego czasu możecie korzystać z formularza kontaktowego na e-mail dostaniecie też odpowiedzi na wasze pytania, problemy itp. (w jęz. angielskim)

AMX Mod Team wspiera serwery, które używają dproto oraz serwery CS 1.5, wiele pluginów AMX jest kompatybilne z nimi.

 O zaletach AMX możecie przeczytać na tej stronie -> 

Jeśli chciałbyś przetestować AMX możesz wejść na ten serwer 85.236.154.139:27015 (Tylko Steam), każdy kto połączy się z serwerem z automatu otrzyma uprawnienia admina, aby mógł w pełni przetestować funkcjonalność AMX. Serwer jest we Francji, więc bardzo prawdopodobne, że będziecie mieli wyższy ping niż zwykle.

Moim zdaniem to dobrze, że ktoś zdecydował się na kontynuację rozwoju AMX. Wiadomo, że jest on przestarzały pod względem funkcji, kodu, wiele pluginów także na razie jest nie dostępnych pod AMX, ale jeśli rozwój nie stanąłby na końcu 2006 r. to nie byłby aż tak zacofany jak teraz jest. Niestety nie możemy zmienić historii, ponieważ idzie cały czas do przodu, ale możemy zmienić jej bieg używając AMX Mod, zgłaszając jego błędy, pomagając deweloperom w jego rozwoju, pisząc pluginy i wiele więcej. Wystarczą chęci!

Wszystkie linki znajdziecie tutaj —>>> http://amxx.pl/topic/114894-powrót-amxmod/#entry554238

Pozdrawiam Barto_12_SAS
dla www.barto12sas.blogspot.com