O informatyce, po swojemu, inaczej

Polskie gry na 2014 rok

Rok 2014 zapowiada się na najlepszy w historii dla polskiego rynku gier. Czego więc możemy się spodziewać po rodzimej scenie. Na rynek trafią takie tytuły, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Dying Light czy Lords of the Fallen.

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Do tej pory za najlepszy był uznawany rok 2011. Wtedy to CD Projekt RED zachwycił świat Wiedźminem 2, a Techland wypuścił innowacyjne Dead Island. Podbój rynku zaczęła też strategia Anomaly: Warzone Earth od studia 11 bit Studios. People Can Fly wprowadziło za to powiew świeżości do gatunku FPS za sprawą efektownego Bulletstorm.

Dying Light


Rozpoczynający się dziś o północy rok przyniesie wiele nowych i spektakularnych produkcji powstających w Polsce. Wiedźmin 3: Dziki Gon był pokazywany na wszystkich wielkich imprezach minionego roku. Gra jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji według największych serwisów świata. Geralt jeszcze przed premierą zdaje się być sukcesem.

Wrocławski Techland wprowadzając na rynek serię Dead Island przykuł uwagę graczy z całego globu. Teraz Dying Light ma szansę na spektakularny sukces dzięki rozwinięciu koncepcji walki o przeżycie w świecie opanowanym przez nieumarłych. Co więcej deweloper szykuje też Hellraid będący grą FPP osadzoną w klimatach mrocznego fantasy.

Hellraid


Studio People Can Fly zmieniło nazwę na Epic Games Poland i pomaga przy grze Fortnite inspirowanej kultowym już Minecraftem. Założyciele studia wraz z Adamem Chmielarzem postanowili założyć nową firmę, która pracuje nad tajemniczą przygodówką. The Vanishing of Ethan Carter ma nam zaserwować głęboki scenariusz i zabawę ze zjawiskami nadnaturalnymi.

Lords of the Fallen


Studio CI Games po wyprodukowaniu rewelacyjnego Snipera skryło się w cieniu, ale w 2014 roku przypuści szturm z grą Lords of the Fallen. Mroczne RPG stawiające na walkę i ciekawe wyzwania powstaje przy udziale Tomasza Gopa, czyli producenta Wiedźmina 2. W naszym kraju działa niemal 200 deweloperów i możemy się spodziewać, że w przyszłym roku pojawią się liczne produkcje wyróżniające się na tle konkurencji. Sporo z nich będzie dostępnych na platformy mobilne. Wszystko wskazuje na to, że rok 2014 będzie faktycznie najlepszy dla polskiego rynku gier.

źródło : banzaj.pl