O informatyce, po swojemu, inaczej

GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 – z architekturą „Maxwell”

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś pierwsze karty graficzne oparte na architekturze Maxwell, która mają zapewnić rewelacyjną wydajność w grach i wyjątkową energooszczędność.

Podczas gry w rozdzielczości 1080p, karta GeForce GTX 750 Ti jest dwukrotnie wydajniejsza – a jednocześnie pobiera o połowę mniej prądu – od GTX 550 Ti opartej na architekturze Fermi, który według ankiety sprzętowej serwisu Steam jest jednym z najpopularniejszych układów firmy NVIDIA.

GTX 750 Ti dorównuje wydajnością modelowi GeForce GTX 480, niegdyś flagowego produktu opartego na architekturze Fermi, który zadebiutował w cenie 499 USD, zużywając jedynie 1/4 energii, czyli 60 watów.

Karta graficzna z procesorem GTX 750 Ti ma niecałe 15 cm długości, a także nie wymaga stosowania dodatkowych złącz zasilających. Dzięki temu gracze z komputerami wyposażonymi w zintegrowane lub niskoprofilowe układy graficzne mogą uzyskać płynną rozrywką w grach przy rozdzielczości 1080p, bez konieczności montażu mocniejszego zasilacza i zwiększania rachunków za prąd.

Niewielkie zużycie energii przez GTX 750 Ti owocuje również wyjątkową kulturą pracy i niewielką ilością wydzielanego ciepła, dzięki czemu nowa karta doskonale sprawdzi się także w komputerach HTPC (home theater PC).

Karty graficzne GTX 750 Ti oraz 750 wspierają również program GameWorks oraz unikatowe technologie dla gier firmy NVIDIA, w tym:

– ShadowPlay, która umożliwia graczom nagrywanie i udostępnianie filmów z gier w serwisie Twitch i w innych witrynach internetowych,
– G-SYNC, umożliwiająca osiągnięcie na ekranie monitora niespotykanej płynności w grach, bez jakichkolwiek zacięć,
– GameStream, która umożliwia strumieniowanie ulubionych gier do urządzenia NVIDIA SHIELD, a tym samym pozwala na korzystanie z bogatych graficznie gier z dala od biurka.

Dostępność i cena

Karty graficzne GTX 750 Ti oraz GTX 750 są dostępne już dziś od firm takich jak: ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY, Point Of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Sugerowane ceny to 489 PLN za model GTX 750, 549 PLN za model GTX 750 Ti z 1 GB pamięci oraz 599 PLN za model GTX 750 Ti z 2 GB pamięci.

W Polsce karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.

Karty graficzne GeForce GTX 750 Ti oraz GTX 750 będą także dostępne w gotowych komputerach sprzedawanych przez wiodących dostawców w rejonie EMEAI, w tym firm Komputronik, Morele, NTT i Proline.

Czytaj więcej na Pc Format.pl