O informatyce, po swojemu, inaczej

Project Tango – smartfony Google uczące się świata

Dzisiaj chciałem się z wami pochwalić co dorwałem na banzaj.pl – otóż niejaki Project Tango – smartfony Google uczące się świata. Jeden z zespołów Google pracuje nad smartfonem uczącym się otoczenia. Urządzenie ma być naszpikowane sensorami analizującymi przestrzeń i ruch. Podobne rozwiązania są zastosowane w Kinekcie z tym, że Google pracuje nad mniejszą wersją.

Taka technologia w smartfonie może mieć wiele zastosowań. Mapowanie otoczenia i analiza ruchu pozwoli na lepsze odtwarzanie wirtualnych światów i przenoszenie rzeczywistości w środowiska wirtualne. Project Tango mógłby także pomóc w poruszaniu się osobom niewidomym. Specjalnie zaprojektowany smartfon mógłby prowadzić i ostrzegać użytkownika przed przeszkodami i niebezpieczeństwem.

Google posiada już prototypy smartfonów pozwalające na prace nad Project Tango. Urządzenia posiadają 4-megapikselową kamerę, czujnik głębokości oraz kamerę do śledzenia ruchu. Za napęd odpowiada wydajny i energooszczędny procesor Myriad 1. Smartfony obsługujące Project Tango trafią 14 marca do 200 deweloperów współpracujących z Google. Będą oni mieli za zadanie opracowanie programów i aplikacji wykorzystujących nową technologię. To ma pchnąć Project Tango w stronę rynkowego debiutu.

Zobaczcie sami !