Menu

Migracja z Windows XP na nowsze platformy

26 lutego 2014 - Bez kategorii

 Koniec jest blisko – koniec wsparcia dla Windows XP , który jest . 07 kwietnia 2014 to ostatni dzień, w którym firmy lub osoby mogą spodziewać się jakiejkolwiek pomocy w ogóle do systemu operacyjnego , który został głównym producentem wielu komputerów przez ponad dwanaście lat. Utrata wsparcia XP może przynieść duże zagrożenia dla bezpieczeństwa – brak nowych łat , gdy luki są odkryte – i doprowadzić do spadku wydajności , jak programiści, czy ogólnie rzecz biorąc osoby, które naprawiają Pc-ty nie może zapewnić skutecznej pomocy w rozwiązywaniu problemów technicznych .

Teraz nadszedł czas, aby pociągnąć za spust  migracji istniejących komputerów z XP na jedną z dwóch ostatnich wersjach Windows – Windows 7 lub Windows 8 . Oto jak to zrobić w ramach budżetu i przy minimalnym zakłóceniu unikając poważnych pułapek , które mogą wystąpić podczas migracji .

Docelowa migracja : Windows 7 lub 8 ?

Przed rozpoczęciem musisz wybrać Windows 7 lub 8 jako nowy, docelowy system operacyjny. Kluczowe zagadnienia są w przypadku ruchu  i czasu wsparcia przez Microsoft . Jeśli używasz systemu Windows na urządzeniach stacjonarnych , laptopach , tabletach i telefonach  należałoby wybrać Windows 8 dla spójności we wszystkich z nich . Windows 8 oferuje również wsparcie dla najnowszych urządzeń z ekranem dotykowym. Jeśli nie korzystasz  z  smartfonów i tabletów z systemem Windows i nie jesteś zainteresowany komputerem z ekranem dotykowym wybierz system Windows 7 , ten system może być najlepszym wyborem dla Ciebie. Należy pamiętać jednak, że najnowszy system operacyjny może mieć nie koniecznie tak długie wsparcie jak miał XP i potrzeba migracji przychodzi ponownie.

Ważne ! 

Jeżeli już zdecydujesz się na zmianę oprogramowania z XP upewnij się, że programy, które masz na swoim PC będą współpracować z nowszym systemem.

Upewnij się, że masz najnowsze aktualizacje z tych wydawców z zapewnieniami , że oferują one systemu Windows 7/8 wsparcie dla starszych aplikacji . Jeśli posiadasz aplikacje , które nie są obsługiwane przez najnowsze wersje Windows, masz dwie opcje :

W ten sposób będzie jeszcze wsparcie dla podstawowego systemu operacyjnego.Unikaj rzucania pieniędzy w błoto 😉

A co z moim PC ?

Następna w kolejce jest decyzja , czy należy uaktualnić sprzęt. Zakup nowej maszyny spowoduje pozbycie się obciążeń związanych z preinstalacją systemu, natomiast dokupienie lepszych części spowoduje zmniejszenie obciążenia związanego z tym zagadnieniem.

Dzisiejsze komputery oferują znacznie więcej mocy procesora , pamięci i miejsca na dysku niż w systemach XP  zaledwie kilka lat temu . Kupujący często dzisiejsze Windows 7/ 8 szt. chcą przyspieszyć zwrot z inwestycji poprzez zmniejszenie czasu potrzebnego do wykonywania typowych zadań biznesowych , a tym samym umożliwienie użytkownikom zrobić więcej.

 Po ustawieniu systemu operacyjnego i sprzętu , to jest czas , aby przenieść się do swojej nowej platformy . Prowadnice na ekranie powinien poprowadzić Cię przez proces , ale jest kilka rzeczy do zapamiętania , jak przejść :

Nie ma czasu – i niewiele czasu pozostało do obsługi systemu Windows XP ; XP jest tylko wspomnieniem . 
%d bloggers like this: