O informatyce, po swojemu, inaczej

Smartwatch – zegarki przyszłości

„Przepraszam, która godzina ?” – spoglądam na zegarek i z uśmiechem odpowiadam, że jest gg:mm . No bo w sumie od czego może być innego zegarek ? Wybiegając w przyszłość porozmawiamy dziś o zegarkach z przyszłości, nazywanych Smartwatch.

zaglądam do Internetu i szukam informacji o tym cudzie techniki. Więc Smartwatch to nie jest nic innego jak…
„inteligentny zegarek”; elektroniczne urządzenie mobilne wielkości naręcznego zegarka spełniające wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego oraz dodatkowo posiadające niektóre funkcje smartfonu. Najczęściej działa w oparciu o system operacyjny Android lub iOS. Gadżety tego typu mogą posiadać funkcje takie jak: aparat fotograficzny, akcelerometr, alarm wibracyjny, termometr, wysokościomierz, barometr, kompas, chronograf, kalkulator, telefon komórkowy, ekran dotykowy, GPS, odtwarzacz MP3 i inne. Są też wyposażane w różne typy komunikacji bezprzewodowej, jak Wi-Fi, Bluetooth, IrDA.
Stop ! To kiedyś fajnie było jak w ogóle był elektroniczny. Gdy miał kalkulator to już był szał. No to jakbym chciał sprawdzić, która godzina to gdzie szukać tej godziny ??
Smartwacht MN2 firmy Sony
 Po za tym, czy konieczne jest, aby zegar posiadał tyle opcji ? GPS, odtwarzacz MP3 … to przecież już wszystko mamy w smartphone’ach. Gdy już jednak się zdecydujemy na taki wybryk natury to  warto rozejrzeć się co mamy ciekawego na rynku Smartwatch’y. 
Czy faktycznie oprogramowanie i synchronizacja skutecznie wypierają stary, sprawdzony system synchronizacji wyprze stary, tradycyjny mechanizm zegarka ?  Niekoniecznie. Klasyczny zegarek zdecydowanie lepiej się prezentuje na ręku starszego, dojrzałego faceta. Do garnituru Smartwatch też raczej nie zawsze wypada założyć. Cena takie cuda ma próg dolny około 500 złotówek, by mieć pewność, że trochę nam to posłuży i szybko się nie zestarzeje*.
Zegarek Hublot zaprojektowany przez Jay-Z
 Jak dla mnie mogą być obie wersje na rynku. Na pewno dla zwolenników technologii Smartwatch będzie udanym dodatkiem do swojego stylu ubierania. Dla konserwatywnych ludzi i fanów klasyki pozostają stare, dobre zegarki z systemem mechanicznym, bez kompasów i innych Wi-Fi’ów , czy Facebook’ów. 
A Ty jak myślisz ? Zostaw swoją opinię w komentarzu. 
*Autor użył tutaj tego, aby przypomnieć Tobie czytelniku o tempie rozwoju technologii w branży IT