O informatyce, po swojemu, inaczej

Windows 9 – kolejne wiadomości, plotki i opnie

Kolejne statystyki pokazują, że Windows 8.x ma kryzys. Wszędzie można przeczytać fatalne wyniki związane z ilością maszyn użytkowników, na których znajduje się Windows 8. Z dnia na dzień wydaje się, coraz bardziej realne, że Windows 9 dla posiadaczy Windows 8 i Windows 7 ma być darmowy. Jakie jeszcze plotki pojawiły się plotki na temat nowego systemu?


Pierwszym, dobrym pomysłem jest pozbycie się kafelków dla komputerów. Widać, że pomysł z tymi kafelkami ewidentnie był klapą. Statystyki są niemiłosierne – Windows 8.x zajmuje średnio 10%. Duża część użytkowników wciąż nie chce się rozstać z Windows XP i mimo zakończenia wsparcia dla tego systemu jest wciąż instalowany. Kolejnym popularnym systemem jest 7, z którą użytkownicy wcale nie zamierzają się rozstawać.

Jeżeli przyjrzeć się tej sytuacji to jedynym sposobem, by nabyć 9 może być wręczenie jej za darmo użytkownikowi. Dosyć drastyczny sposób ale skuteczny. Powiedzmy sobie szczerze – nowy system otrzymany za darmo … można zaryzykować i ściągnąć. W razie czego zawsze możemy wrócić do 7, czy XP.

Systemy Operacyjne – Komputer Świat Lipiec 2014

Wczoraj obiło mi się o uszy, że Microsoft wręczyłby swoim użytkownikom za darmo ale nałożyłby abonament wysokości 20$. Jeżeli to okaże się prawdą to zobaczymy jak 8.x znika, a Windows 7 dominuje na rynku.

Czas na moją opinię w końcu ;-p

Według tego co udało mi się zaobserwować, to Microsoft ma skłonności do psucia i tworzenia dobrego systemu na zmianę – w tej wyliczance pozytywnie wypadają XP, 7 no i … 9 . Windows XP i 7 pokazał w praktyce, że jest dobry co pokazują statystyki z licznych stron internetowych jak ciężko jest pozbyć z rynku Windows XP i 7. Dlatego warto zaryzykować z 9. Jeżeli faktycznie będą narzucali abonament, w co bardzo głęboko wątpię – ktoś po prostu potrzebował czegoś na stronę nowego – taka moja opinia.
Jeżeli 9, czy tam Threshold zostanie pozbawiony klasycznego pulpitu dla PC – zacznę poważnie zastanawiać się and przesiadką na Linux’a, a 7 zostanie na maszynie do gier.