O informatyce, po swojemu, inaczej

Nowy rozdział

Skoczek na tle gór skacze ze szczytu na szczyt w tle zachód słońca
Skok po lepsze jutro? To tylko tutaj 🙂

Witam. Kolejna trochę dłuższa przerwa sprawiła, że znów mam natchnienie, by pisać. Tym razem porozmawiamy trochę co szykuję dla was w październiku, no i co zrobiłem i wydarzyło się do tej pory. Pojawi się kilka wpisów w dość szybkim tempie, ponieważ nie są one ze sobą zbytnio powiązane, a wszystkie wymagają głębszego poruszenia – jedne trafią do młodszych, drugie do starszych czytelników bloga. Także nie zwlekając dłużej zaczynajmy!

Studia…

Sala wykładowa
Ta masa ludzi siedzących na wykładach, te głowy chcące wiedzy…

Tak – temat rzeka i pewnie, aż macie chęć przewinąć dalej ale zaczynam od nich, ponieważ mam pomysł dosyć absurdalny i abstrakcyjny. Zaczekajcie… będę robił notatki!
Pamiętacie może recenzję wiedźmina 3? ( P.S. – tutaj link, jak nie wiesz lub zapomniałeś ) Widziałem już czego mogę się spodziewać, jeżeli chodzi o zajęcia związane z tak szeroką dyscypliną jaką jest niewątpliwie informatyka i ta, no … java. Chcę wam pokazać to z tej samej perspektywy, tym razem już nie 100% laika, lecz postaram się przelać na papier ( specjalnie dla was ) oprócz notatek to wnioski, przemyślenia no i te notatki ( o ile będą wartościowe ).

Kwestią wyjaśnienia

Nie wątpię w umiejętności wykładowców – musimy się z tym liczyć, że w dzisiejszym świecie istotna rzecz dla naszego zdrowia to umiejętność wyboru informacji i ich przekazywania. Są rzeczy, które można traktować jako ciekawostkę, inne jaką oczywistą oczywistość, a inne będziemy chłonąć jak gąbka.

Wracając do planów

po prostu napiszę wam jak będzie ciekawy dzień, bądź ciekawy materiał. Oprócz tego postaram się znaleźć chwilę na zadania z matur z informatyki ( paradoksalnie nie miałem jej, gdy się przygotowywałem do swojej ), sprawdź tutaj, czy tego typu metody podobają Ci się i daj mi znać w komentarzu.

Gra z perspektywy

Starszy pan siedzący na ławce i rozmyślający
Doświadczenie i pasja dają wiele możliwości

Ten pomysł zrodził się w głowie niedawno – krótkim wstępem ujmując pogadamy, tak tutaj na spokojnie opowiem wam o pracy adminów przy serwerach, o życiu na forum i o samej perspektywie gracza – co może wyjść z takiej mieszanki? Wskazówki dla początkujących, a może coś, czego weterani nie chcą ujawniać, by mieć nad nami przewagę?

Powrót do świata rzeczywistych  

Biały komputer z kalendarzem
Od czasu do czasu warto go wyłączyć i popatrzeć w kalendarz kiedy tu się wyrwać

Często to pisałem graczom, którzy nie kontrolowali się i wyzywali wszystkich lub kiedy wytykali mi mój gorszy wynik w grze. Pogadamy o tym, co ludzie spędzający tyle przed komputerem mogą zrobić dla siebie po za nim. Przecież za oknem też jest pięknie, a dbanie o kondycję i sylwetkę, czy chociażby dobre samopoczucie to podstawa, by uzyskać sukces.

No wszystko fajnie ale ta Twoja systematyczność

Biję się w pierś, bo zgadza się to moja kula u nogi – jestem niekonsekwentny na tym blogu i chaotyczny ale wasza obecność daje mi dodatkowego kopniaka, by z nią walczyć. Musimy spróbować – wszystko zreflektuje październik.