O informatyce, po swojemu, inaczej

Ogarnąć HTML i CSS?

 

Tak, po przeprowadzce trochę wypadłem z obiegu tematycznego, a ze względów mi i powodów rozmaitych nie trzymam prawie wcale plików w chmurze nie za bardzo wiedziałem, na czym skończyłem. Ale już sobie usystematyzowałem i teraz opowiem wam na spokojnie odnośnie łatwego nauczenia się HTML i CSS, a przynajmniej przyswojenia sobie podstaw.

Mowa tu oczywiście o Code Academy, której to kursy zapewne już dawno zrobiły rewolucję ale ja dopiero niedawno miałem przyjemność poznać tą stronę. Czemu to takie fajnie?

Podstawy za darmo


Przyjemnie i prostym językiem napisane i wytłumaczony materiał, a jednocześnie obróbka kodu zaraz równolegle z teorią na jednym ekranie. Dodatkowo mamy stały podgląd w małym oknie co się dzieje, kiedy wprowadzamy zmiany w kodzie, trzeba przyznać, że autorzy bezbłędnie zaplanowali całą powierzchnię naszego ekranu, abyśmy mogli się w sposób bardzo przyjemny i przystępny uczyć. Dodatkowym bardzo fajnym bajerem jest możliwość cofania się do poprzednich lekcji, a gdy utkniesz masz czasem wskazówkę, która naprowadzi Cię na rozwiązanie.

Co ja wyniosłem z tego?


Ja skorzystałem z nauki w zakresie darmowym, podstawowym. Bardzo podobało mi się jak krok po kroku przechodziło się przez wszystkie nagłówki, paragrafy i inne elementy HTML, aż ni stąd ni z owąd płynnie z lekcji na lekcje nawet nie czując tego zdałem sobie sprawę, że już siedzę w CSS i edytuję szablon tak jak oni chcą, a na sam koniec już bawiąc się po skończeniu kursu tworzyłem to co mnie interesuje w, fakt – prosty sposób i proste strony ale robiąc to sprawiało mi swego rodzaju frajdę i przyjemność.

Dlatego szczerze zachęcam wszystkich, którzy znają podstawy angielskiego pokusili o ich właśnie kursy, które pomogą wejść w HTML i CSS, czy też inne języki związane bezpośrednio z tworzeniem stron WWW.

P.S

„Sam się pokusiłem jeszcze o JS :p”