O informatyce, po swojemu, inaczej

Atom startuje z Teletype

Krótka notka dla zainteresowanych.
Od niedawna, w zasadzie, od kiedy dostałem za zadanie stworzenie strony www, na zaliczenie zajęć, poszukiwałem IDE, które może mi to usprawnić, ale nie zależało mi na kombajnie typu Dreamweaver. Po prosto ładnie kolorowało składnię w zależności od języka i do tego współpracowało z github.com. Rozwiązaniem okazał się właśnie Atom.

Oprócz prostego i przyjemnego do pisania okna, mamy możliwość podpięcia się do swojego gita i bez problemu wykonywać commity oraz requesty mając obok siebie kod i pracując sobie swobodnie dalej. Sam program jest bardzo rozbudowany pod kątem rozpoznawania składni, różnorodność schematów GUI jest według mnie wystarczająca, a ja sam jako zwolennik okien z ciemnym tłem (korzyści przy pisaniu wieczorową porą) sprawdziłem tylko opcjonalnie inne skórki.

Przechodząc do sedna

Jako że Atom jest oparty na otwartym kodzie i regularnie rozbudowywany i ulepszany dostałem dzisiaj wiadomość o uruchomieniu wersji bety wtyczki o nazwie Teletype. W skrócie: jeżeli pracowałeś kiedyś na udostępnionym pliku tekstowym w google jednocześnie z kilkoma osobami, to znasz już zasadę działania Teletype. Różnica jest taka, że od ręki będziesz mógł zaprosić do współpracy kolegów ze strony github.com i razem z nim, pracować nad jednym wspólnym plikiem w tym samym czasie, za pomocą Atoma. Nie dość, że pilnujesz wersji, to jeszcze masz możliwość współpracy nad jednym plikiem w tym samym czasie we wspólnym repozytorium.

Z miłą chęcią chciałbym to z kimś poddać testom. Jeżeli do tego dojdzie, na pewno napiszę Ci, drogi Czytelniku swoje wrażenia.

Pozostawiam Cię z linkiem do wtyczki oraz z instrukcją, jak zainstalować Teletype beta w swoim Atomie.

Get started with Teletype