O informatyce, po swojemu, inaczej

Strony, bez których treść nie byłaby tak dobra

Od kiedy piszę i pojawiły się pierwsze osoby, które czytają to, co wstawię, często dostawałem uwagi odnośnie do stylistyki i gramatyki. Dlatego też ruszyłem na poszukiwania w Internecie po pomoc, ale taką, żeby nikogo nie męczyć. Oto lista stron internetowych, z których korzystam, czy to do szukania zdjęć, czy do sprawdzenia poprawności treści wpisów.

languagetool.org

To mój skarb. Mam przeczucie, że gdy będę pisać pracę inżynierską, to też pokuszę się o skorzystanie z tego cuda. Dzięki społeczności Language Tool wspiera w sumie aż 26 języków. Pisząc na Git’a staram się maksymalizować informacje po angielsku. Dzięki LT mogę bezstresowo sprawdzić sobie poprawność pisowni. Language Tool ma tę zaletę, że oprócz proponowanych rozwiązań wskazuje błędy, bądź uwagi i informuje, czego brakuje lub według jakiej zasady tak, a nie inaczej się powinno napisać. W razie czego odeśle nas do stron zewnętrznych, gdzie są przykłady lub więcej informacji na temat gramatyki, czy ortografii.

Ciekawostka. Im więcej korzystam z tego narzędzia, czytając treści uwag popełniam coraz mniej błędów z wpisu na wpis. Fajnie jest zobaczyć, jak cały akapit po sprawdzeniu jest bezbłędny. 

unsplash.com

Tutaj często wpadam, aby po prostu pooglądać zdjęcia. Po prostu jest masę ładnych fotografii, które publikują osoby, których pasjonuje fotografia. Bardzo często tutaj szukam sobie tapet na pulpit lub ekran blokady. Oczywiście możecie też śmiało brać z tej strony zdjęcia na swoje strony.

pixabay.com

Chyba jedna z najbardziej znanych wyszukiwarek darmowych zdjęć. Dużo polowałem tutaj, szukając zdjęć do programu Say Hear See.

freepik.com

Tutaj poluję na ikony. Kiedy budowałem swoje kolorowe CV, to właśnie stąd pokusiłem się na pobranie ikon. Bardzo duża baza ikon, które możemy potem jeszcze przed pobraniem wybrać kolor.